Zapraszamy do zwiedzania

Zapraszamy do zobaczenia Muzeum Ziemi JUNA w nowej odsłonie.

Po przerwie związanej z pożarem, który wybuchł w budynku muzeum w 2015 ,z dumą zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy. Pochwalić możemy się unikatową w skali Polski kolekcją minerałów ozdobnych i szlachetnych. W oryginalnie zaaranżowanych salach opowiadamy o tradycjach i zwyczajach średniowiecznych poszukiwaczy skarbów – Walończyków.

Zapraszamy do miejsca, którego mury przesiąknięte są niezwykłą historią, a wnętrza skrywają najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe skarby Ziemi i wytwory rąk człowieka. Zapraszamy do Muzeum Ziemi JUNA – Strażnicy Walońskiej.

Muzeum Ziemi JUNA – Strażnica Walońska

Szklarska Poręba , Jedności Narodowej 9

Czynne codziennie 10:00 – 18:00

OFERUJEMY:

Strefę darmową – sala sklepu z minerałami oraz pierwsza sala wystawowa z minerałami z Dolnego Śląska.

Płatną część wystawową : (wystawa na powierzchni około 450 metrów kwadratowych na dwóch poziomach budynku) Ekspozycja poświęcona tradycjom Walońskich poszukiwaczy skarbów gór m.in. wielki bęben obrzędowy, sztolnia walońska, płuczki walońskie, sala alchemika. Duża i unikatowa w skali Polski kolekcja minerałów lokalnych i ze świata.

Możliwość zwiedzania wystawy z przewodnikiem ( czas zwiedzania około 45 min).

Duży sklep mineralogiczny z okazami kolekcjonerskimi, galanterią z minerałów, pamiątkami, biżuterią.

Parter budynku z częścią wystawy, dostępny dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

– Przy Muzeum Ziemi JUNA znajduje się duży bezpłatny parking – również dla autokarów (dot. osób i grup zwiedzających muzeum)