Zwiedzanie

Pomimo trwających prac budowlanych już teraz zapraszamy do zaplanowania wizyty w naszym muzeum.

Otwarcie obiektu planujemy na jesień 2018 roku.

Muzeum Ziemi JUNA od lat prezentowało bogatą kolekcję minerałów z Polski i ze Świata. Promowało tradycje walońskich poszukiwaczy skarbów gór oraz szerzyło wiedzę geologiczną.  Było miejscem gdzie można było zobaczyć oraz nabyć oryginalne wyroby z minerałów, biżuterię, pamiątki oraz okazy kolekcjonerskie.

Podnosząc się ze zgliszczy spalonego w 2015 roku budynku, pragniemy stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjną niż do tej pory ofertę nowopowstałego Muzeum Ziemi JUNA w Szklarskiej Porębie.

Nasz oferta obejmować będzie m.in.:

– wystawę minerałów z Sudetów  – Mineralogicznego Skarbca Europy;

– wystawę minerałów i kamieni szlachetnych ze Świata;

– czasowe wystawy okazów z najciekawszych polskich kolekcji;

– warsztaty mineralogiczne, czyli „zrób to sam”;

– prelekcje przyrodnicze;

– profesjonalny sklep mineralogiczny;

– oraz kilka innych niespodzianek, o których dowiecie się niebawem… 🙂

Wszystko to zobaczyć będzie można w oryginalnych wnętrzach i pod opiekuńczym okiem Tajemniczych Przewodników.

Nasza oferta skierowana będzie zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Do zobaczenia w 2018 roku !!!! 🙂